رادمان صنعت

شرکت رادمان صنعت در سال ۱۳۸۸ و با تکیه بر این دیدگاه شکل گرفت. مهندسین و متخصصان با تجربه و همچنین فارغ التحصیلان از بهترین مراکز آموزش عالی و با هدف ایجاد یک مرکز صنعتی که پایه و اساس آن را دانش و فن آوری تشکیل می دهد، گرد هم آمدند. شرکت مهندسین مشاور رادمان صنعت تاسیس گردید و ساخت تجهیزات آموزشی و تحقیقاتی برای مراکز آموزش عالی کشور و نیز مجموعه های تحقیقاتی و پایلوت های نیمه صنعتی برای مراکز پژوهشی وابسته به صنایع، از جمله شاخه های فعالیت این شرکت قرار گرفت. مدیران و کارشناسان شرکت رادمان صنعت با تکیه بر دانش و تجارب خود توانستند ظرف مدت فعالیت، تمایز خود را به عنوان یک مجموعه پیشرو در زمینه تولید تجهیزات آموزشی و تحقیقاتی، به صاحبان علم و فن آوری بشناسانند.
مدیران و کارشناسان رادمان صنعت همواره دو اصل را به عنوان خط مشی تولید محصول مد نظر قرار داده اند. اصل اول عبارتست از تولید محصول با دو ویژگی “کیفیت بالا و کاربری مناسب”. این اصل بدین سبب مورد توجه قرار گرفت که بحث تحقیقات، بالفطره نیازمند دقت فراوان بوده و همچنین از لحاظ ملی از حساسیت و اهمیت ویژه ای برخوردار است. پایه و اساس تحقیقات و پژوهشها را اصول علمی و تطابق اصول تئوری با اصول عملی در کار تشکیل می دهند. در خصوص تجهیزات آموزشی از طرف دیگر، تطابق دستگاه ها و تجهیزات ساخت شرکت با رئوس کتب مرجع مراکز آموزشی، در راستای تعهد به اصل اول، از سوی واحد فنی و مهندسی مورد توجه قرار گرفته است.
اصل دوم، تولید محصول با دو ویژگی”کاربری آسان و ظاهر زیبای تحهیزات” است که مدیران شرکت در راستای رعایت خط مشی تولید، بدان اهتمام ویژه ای داشته اند. کاربر تجهیزی که توسط کارشناسان شرکت رادمان صنعت طراحی و ساخته می شود، در کنار زیبایی ظاهر، می تواند به راحتی با آن کار کند و اطلاعات و نتایج لازم را از آن استخراج نماید.
خدمات مشاوره ای در خصوص طراحی و ساخت تجهیزات، مهندسی فرآیندها و محاسبات تجهیزات از دیگر فعالیتهای این شرکت است که به سایر مجموعه های علمی و صنعتی جهت ساخت و تولید طرح یا تجهیزی که نیاز دارند، کمک کی کند.
شرکت رادمان صنعت بر آن است که با توجه به تجربیات و دانش خود بتواند از لحاظ علمی و تحقیقاتی نیاز داخل را به خارج از کشور مرتفع کند. چرا که اعتقاد ما بر این است که توان و دانش ایرانی می تواند بسیاری از کمبودهای داخلی را برطرف سازد و کشور را به خودکفایی در زمینه علم و فن آوری برساند. محصولات تولیدی شرکت از لحاظ کیفیت و سایر معیارهای موثر در سطح بندی دستگاه های آزمایشگاهی و تحقیقاتی به حدی رسیده اند که بازارهای جهانی آماده پذیرش محصولات شرکت می باشند. در گامهای نخست، با شرکت در نمایشگاه های معتبر داخلی و خارجی و حضور در مناسبت های بین المللی، زمینه آشنایی بازار کشورهای منطقه با تجهیزات تولیدی رادمان صنعت فراهم گردید و شرکت توانست علاوه بر مطرح بودن به عنوان یکی از رهبران بازار داخلی، بازارهای خارجی را نیز تحت تاثیر محصولات خود قرار دهد.

معاونت بازرگانی:
یکی از معاونت های مهم شرکت رادمان صنعت، معاونت بازرگانی می باشد که از بخش فروش داخلی، بخش فروش خارجی و بخش تدارکات و تامین کالا تشکیل شده است. در بخش فروش داخلی، کارشناسان معاونت بازرگانی توانسته اند با حضور در نمایشگاه های معتبر داخلی و نیز ارتباط با صاحبان علم و فن آوری و صاحبان صنعت در داخل کشور، بازار داخلی را تحت تاثیر خود قرار دهند بطوریکه در زمینه تجهیزات آموزشی و تحقیقاتی جهت مراکز علمی، شرکت رادمان صنعت به عنوان مجموعه ای با برخورداری از بالاترین سطح کیفی در کشور شناخته شده است.
بخش فروش خارجی نیز توانسته است با برنامه ریزی دقیق و از پیش تایین شده جهت حضور فعال و موفق در عرصه بازار خارجی، خود را به عنوان یکی از تولیدکنندگان خوب این تجهیزات در این بازارها خصوصا در منطقه شناسانده و تجهیزات خود را از حیث فنی و دقت در سطح تولیدات کشورهای اروپایی و آمریکایی به بازارهای هدف معرفی کند.
در بخش تامین کالا، کارشناسان این واحد با استفاده از توانایی خود در بهره گیری بهینه از تامین کنندگان خوب داخلی و نیز ارتباطات موثر با تامین کنندگان خارجی، نیاز شرکت را جهت تامین مواد اولیه به بهترین و سریعترین نحو ممکن برآورده ساخته اند. این مهم به شرکت در تولید تجهیزات با کیفیت و زیبا، کمک شایانی نموده است.
معاونت مهندسی:
کارشناسان و همکاران واحد فنی و مهندسی شرکت در حال طراحی و محاسبات مربوط به تجهیزات تولیدی شرکت هستند. این مجموعه نیز به خط مشی تولید محصول متعهد بوده و همانند مدیران شرکت، اهتمام ویژه ای به اصول آن دارد. از این رو دستگاههایی با کیفیت بالا، کارکرد و اثربخشی مناسب، کاربری آسان و ظاهری زیبا و مناسب جهت امر آموزش و پژوهش، طراحی و به واحد تولید تحویل می دهد.
بسیاری از دستگاههای تولیدی جهت مراکز آموزش عالی، چه تولید داخل و چه تولید خارج، قابلیت استفاده همزمان در هر دو بحث آموزش و پژوهش را ندارند. اما یکی از اهدافی که واحد فنی در هنگام طراحی محصول بدان اهتمام دارد، تولید تجهیزات با داشتن قابلیت همزمان آموزش و پژوهش جهت مراکز آموزش عالی است. ضمن اینکه دانشجویان می توانند مواردی را که در کتب درسی مطالعه می کنند به صورت عملی با استفاده از تجهیزات مشاهده کنند، اساتید نیز می توانند با استفاده از همان تجهیزات به تولید علم بپردازند. بنابراین یکی از شاخصه های منحصر به فرد تجهیزات تولیدی شرکت رادمان صنعت، قابلیت استفاده همزمان آمورشی و تحقیقاتی است.
معاونت تولید:
همکاران بخش تولید شرکت رادمان صنعت، با دقت و پشتکار و با دارا بودن تجربه و تخصص لازم توانسته اند دستگاههای طراحی شده در واحد فنی و مهندسی را به خوبی به مرحله ساخت برسانند و جهت انجام آزمایشهای کیفی، به واحد کنترل کیفی تحویل دهند.
همکاران واحد تولید در بخشهای مختلف به فعالیت مشغولند. یکی از این بخشها، واحد تراشکاری است که مواد اولیه به این واحد ارسال شده و پس از انجان امور تراش و ماشین کاری، به واحد مونتاژ تحویل می گردد. واحد جوشکاری مسئولیت ساخت استراکچرها و سایر امور مربوط به جوشکاری و مونتاژکاری را برعهده دارد. در واحد مونتاژ عملیات اسمبل دستگاه و آماده سازی جهت مرحله کنترل کیفی انجام می گردد. در عمده محصولات رادمان صنعت از ادوات کنترل استفاده می شود. بنابراین واحد برق و ابزار دقیق مسئولیت نصب تجهیزات برقی و ابزار دقیق بر روی این دسته از محصولات را بر عهده دارد. هر یک از این واحدها توانسته اند با انجام کار با کیفیت و ساخت تجهیزات منحصر به فرد، به گونه ای عمل کنند که تمام این دستگاهها از واحد کنترل کیفی به نحو احسن گذر کرده و وارد بازار شوند.

معاونت تحقیق و توسعه دانش:
یکی از اهدافی که مدیران شرکت همواره بدان توجه داشته اند، تولید دستگاهها و تجهیزات جدید با تکنولوژی روز و با کاربری مورد نیاز مراکز تحقیقاتی و مراکز صنعتی است. از این رو، واحد تحقیق و توسعه دانش در این شرکت، مسئول طراحی و آماده سازی فرآیند طراحی و تولید تجهیزات جدیدی است که به شرکت ارجاع می گردد. شرکت رادمان صنعت توانسته است خود را به عنوان تنها مجموعه صاحب دانش و صاحب سبک در این زمینه به بازارهای داخلی و بازارهای منطقه بشناساند. لذا پیشنهاداتی در زمینه تولید تجهیزات جدید با فن آوری روز دنیا جهت تولید علم یا مهندسی معکوس فن آوری، در کشور به این واحد ارجاع می شود. کارشناسان این واحد پس از بررسی سفارش رسیده از لحاظ علمی و امکانات، مشغول به انجام طراحی پایه و امکان سنجی محصول جهت ورود به بازار می شوند. همکاران مشغول در این معاونت توانسته اند با بهره گیری از دانش کارشناسانه خود و نیز توانمندی معاونت های مهندسی و تولید، ساخت ناممکن را ممکن کنند و کمک شایان توجهی به بحث توسعه علم و فن آوری در مجموعه شرکت و به تبع آن در بازارهای هدف داشته باشند.

آدرس:
شیراز، کوی آرین، پارک علم و فناوری فارس
شماره های تماس:
۹۸۷۱۳۶۲۴۲۹۴۴+

۹۸۷۱۳۶۳۵۹۳۰۴۰+

۹۸۷۱۳۶۲۴۳۴۲۴+